Film – How to Make an American Quilt

Aneb ,,Co si ušít do výbavy” pod českým názvem. Co víc si přát, než film s patchworkovou tématikou, dobrou kávou a myšlenkou na další šití.

Pár filmů se šitím se najde, není jich mnoho a těch s patchworkem je jako šafránu, možná ještě míň.

How to Make an American Quilt je jedním z toho mála a ještě k tomu deka, pokrývka, nebo přikrývka, tvoří téměř “hlavní roli”.

Tady je oficiální text:how-to-make-an-american-quilt 03

Šestadvacetiletá studentka Finn Dodd se pokouší dokončit disertační práci na téma ženského lidového umění a přemýšlí o tom, zda se má provdat za svého snoubence Sama. Potřebuje čas, aby si vše utřídila, a tak se vydá na léto ke své báječné babičce a tetě, které žijí v severní Kalifornii, v městečku, kde prožila téměř celé dětství, když se o ni matka po rozvodu přestala starat. Celá dlouhá léta se u babičky schází jejich pět kamarádek, elegantní Em, černoška Anna se svou dcerou Mariannou, odměřená Sophie a nepříliš oblíbená Constance, aby společně vyráběly ručně šité přikrývky a probíraly život ze všech stran. Právě nyní pracují na přikrývce, která by měla být svatebním darem pro Finn, a vzpomínají přitom na své životní příběhy, na lásky i bolesti. Jejich smích, hašteření, historky s poučením i bez, vedou Finn na životní křižovatce tím správným směrem.

how-to-make-an-american-quilt 06
Několik žen společně ručně vyrábí svatební quilt. Ručně úplně celý, od sešívání dílků k sobě až k úplnému prošití. Deka je šitá technikou aplikace, kdy se jednotlivé dílky našívají na vrchní látku a tvoří tak obrazce. Deka je to velmi krásná, nejvíc se mi líbí příběh, který zašívají dovnitř. Vlastně je to taková Vzpomínková dekaty se vyrábějí obdobným způsobem. Samotný děj filmu není vůbec špatný, je to takové holčičí koukání, myslím že, by se v některých částech mohl i někdo najít.
Je to film z roku 1995, takže se tam najde pár úsměvných vzpomínek, jako třeba kazety nebo psací stroj.
Vřele doporučuji jako takový lehký letní snímek.
how-to-make-an-american-quilt 01

 

 

Tip na dárek - Poukaz na prošití patchworkové deky

Věnujte praktický dárek, který ocení všechny dámy i dívky patchworkem "posedlé". Pokud mají alespoň minimální zkušenosti s patchworkem a troufly si na šití deky, jistě ocení profesionální prošití a kompletaci. 

Více informací
Komentáře