Letní sleva 10% na prošívání

Mám tu pro Vás milé patchworkářky slevu 10% na prošití quiltu. Proč to dělám? Mám radost z toho, že jsme spustili nový web, jak prosté. Udělala jsem radost sobě a ráda bych ji udělala i Vám 🙂

Akce platí ještě

Ceník prošití

Základní cena je 3,80 Kč/dm2, u složitějších quiltů až 5,80 Kč/dm2. Přesnou cenu dohodneme předem. Orientační cenu lze jednoduše vypočítat vynásobením šířky a délky výrobku v decimetrech a cenou za 1 dm2.

Například:
deka o rozměru 100 x 200 cm
10 x 20 dm = 200 dm2 x 3,80 Kč =  760 Kč

Cena zahrnuje:
napnutí na rám, prošití, nitě, začištění quiltu, žehlení

Cena nezahrnuje:
vatelín, zakončení obrubou, dopravu

Jak připravit deku pro sešití?

Jak jistě víte, dobrá příprava je základem úspěchu. Rozklikněte si níže pravidla pro quiltování. Pro lepší představu Vám může pomoci i nákres v PDF. Správné pochopení přípravy prošívání zajistí nám oběma hladký průběh zakázky.

Velikost

Pokud by všechny tři vrstvy měly stejnou velikost, bylo by velmi obtížné jednotlivé části sladit na sebe. Proto je důležité, aby výplň a zadní díl deky přesahovaly top na všech čtyrech stranách. Připravte zadní díl větší o 8 cm než top a výplň větší o 3 cm (viz návod v PDF ke stažení). Vždy je lepší počítat s přesahem než potom pracně kus došívat.

Rozžehlení

Zkušenost mi ukázala, že pro quiltování je nejdůležitější rozžehlený top. Při sežehlení švů na jednu stranu vznikne příliš silná vrstva látky v jednom místě a šicí stroj se zbytečně trápí s prošitím. Všechny švy rozžehlete uprostřed, na obě strany.

Seřezání

Při navinutí na rám pracuji dle pomocných pravítek, které určují rovinu. Všechny tři části deky mějte seřezané do roviny.

Výplň

Výplň souvisí s Vaší představou o celkovém dojmu z deky. Lze použít rouno i klasický vatelín. Čím silnější výplň bude, tím bude prošití působit plastičtěji a naopak. Velmi příjemné jsou deky podložené flaušem místo zadní látky. Při podložení flaušem používám tenkou výplň nebo žádnou. Výplň Vám mohu po dohodě dodat.

Stehování

Každá část deky se namotává zvlášť na rám, proto je nutné mít každý kus odděleně (nesestehovaný, nesešpendlený ani jinak připevněný k sobě).

Pomocné pruhy

Pokud Váš top chcete prošít až do krajů, je nutné přišít pomocné pruhy široké nejméně 5 cm po celém obvodu (viz návod v PDF ke stažení). Po prošití je odpářete.