Kurz šití oblečení

Hadříky, svršky, oděvy, skvostíky a milion dalších pojmenování pro oblečení, které nosíme na sobě. Jak se říká "šaty dělají člověka" a je tomu tak, ať chceme nebo ne. 

Touha po kvalitních materiálech mě přivedla k myšlence šití oblečení. Všichni mám originální proporce a nikdo nemůže tvrdit, že unisex sluší každému. Někdo má úzká ramena, ale větší hrudník, nebo úzký pas, ale větší pozadí. Známe to všechny ... běháme po obchodech a snažíme se najít co by asi tak ,,šlo" a nakonec se spokojíme s něčím co aspoň nevypadá blbě.

Ale je tu další možnost, než zoufale obíhat předražené obchody... udělat si sama, tedy ušít si sama. Přesně dle svých představ, na svoji postavu a z materiálů, které se mi libí a sluší mi. 

Proto ... pojďme se společně naučit jak na to. Není to žádná věda 🙂 Chce to jen Trpělivost, takovou tu s velkým T, a trochu chtění. Půjdeme od těch nejzákladnějších základů, dál a dál až k nádherným kouskům na tělo.

Naučíme se jak pracovat s látkou, jak vytáhnout střih a jak ho přenést na látku. Jak přečíst střihovou přílohu, které materiály se na co nejvíc hodí a jak s nimi pracovat. Pak začneme s něčím velmi snadným jako je pouzdrová sukně a následně sukně kolová, která je úžasně pohodlná a všechny ženy promění v dámy. Na sukně budou navazovat šaty, buď pouzdrové nebo kombinované s kolovou sukní, takové ty šaty co sluší opravdu všem.

Já nejsem vyučená švadlena, ale našla jsem si profíka, člověka povolaného ve svém oboru. Je to Markéta Burešová, která studovala na Technické univerzitě v Liberci obor Technologie řízení oděvní výroby. Šije od malička, oděvy někdy kolem dvanácti let. A protože jí šití baví a naplňuje, tak se jím i živí. A teď máme tu čest, že nám předá své každodenní zkušenosti z praxe. 

Kurzy budou probíhat v úterý nebo ve středu, na konkrétních termínech se domluvíme na Úvodní hodině. Začínáme od 17:00 na cca 3 hodiny. Šijeme z materiálů jako je riflovina, manžestr a pevnější látky, ke kterým není třeba Overlock. Nešijeme z úpletů. 

Přijďte se mrknout na úvodní hodinu, kde si povíme více informací. Co všechno se naučíme a jak budeme postupovat.

Informace

  • Úvodní hodina ZDARMA
  • Od 17:00 hod.
  • ZŠ Bratří Čapků, Ústí nad Orlicí
  • Bc. Markéta Burešová - lektorka