Kurz šití oblečení

Hadříky, svršky, oděvy, skvostíky a milion dalších pojmenování pro oblečení, které nosíme na sobě. Jak se říká šaty dělají člověka a je tomu tak, to nikdo nezmění. Nosíme je každý den na tisíce způsobů. 

Touha po kvalitních materiálech mě přivedla k myšlence šití oblečení. Nejsou to jen materiály, ale taky oděvní průmysl. Rozumím každému pro koho oblečení nic neznamená a koupit si tričko v obchoďáku není problém. Ovšem otázka, kdo budoucí svršíček ušil a v jakých podmínkách žije, to už je pro leckoho vedlejší. Proto mi přijde zodpovědné podporovat místní dodavatelé látek a Fair Trade. 

A nebo...udělej si sama, tedy ušij si sama. Přesně dle svých představ, na svoji postavu a z materiálů, které se mi libí a sluší mi. Každý je svůj vlastní originál a nikdo nemůže tvrdit že unisex sluší všem. Někdo má úzká ramena, ale větší hrudník, nebo úzký pas, ale větší pozadí. Známe to všechny ... běháme po obchodech a snažíme se najít co by asi tak ,,šlo" a nakonec se spokojíme s něčím co aspoň nevypadá blbě.

A proto ... pojďme se společně naučit jak na to. Není to žádná věda 🙂 Půjdeme od těch nejzákladnějších základů, dál a dál, až ke spokojenosti všech zúčastněných.

Naučíme se jak se změřit, vytáhnout střih a přenést jej na látku, jak si ušít kapsu, schovat zip a mnoho dalšího. Pak začneme něčím velmi snadným jako je sukně a šaty, aby šití zvládl každý. 

Já nejsem vyučená švadlena, ale našla jsem si profíka, člověka povolaného ve svém oboru. Je to Markéta Burešová, která studovala na Technické univerzitě v Liberci obor Technologie řízení oděvní výroby. Šije od malička, oděvy někdy kolem dvanácti let. A protože jí šití baví a naplňuje, tak se jím i živí. A teď máme tu čest, že nám předá své každodenní zkušenosti z praxe. 

Přijďte se mrknout na úvodní hodinu, kde si povíme jak budou naše lekce probíhat. Co všechno se naučíme a jak budeme postupovat.

Informace

  • Úvodní hodina ZDARMA
  • Připravujeme kurzy pro rok 2017
  • ZŠ Bratří Čapků, Ústí nad Orlicí
  • Bc. Markéta Burešová - lektorka

Budu moc ráda, když se na úvodní lekci zapíšete na níže uvedeném odkazu. Pomůže mi to s organizací hodiny.
Pro více informací mi klidně napište na info@siju-ziju.cz.

Kurzy pro rok 2017 připravujeme, pokud máte zájem nechte nám na sebe kontakt,
budete první kdo se dozví o termínech.