Vánoční kurz šití - Tree skirt

Tree skirt neboli Stromová sukně je překrásný doplněk vánočního stromečku. Lze jej položit pod stojánek na stromeček nebo jím zakrýt stojánek samotný. Tento typ Stromové sukně lze vyrobit i jako sváteční ubrus na kulatý stůl. V každém případě bude výrobek slavnostní a naprosto nepřehlédnutelný.

Cesta mé stromové sukně začala na podzim, kdy jsem si chtěla ušít originální vánoční výzdobu. Zalíbila se mi Stromová sukně, která je známá jako French Braid neboli Francouzské splétání. Naprosto mě nadchl efekt velké hvězdy a stínové ladění barev. Vím, že se sešívaným patchworkem do kruhu není žádná legrace, vše musí být naprosto přesné, aby kruh seděl, a tak jsem hledala postup. U nás jsem bohužel nenašla žádné kurzy ani návod na Stromovou sukni, proto jsem si přeložila originální návod od Jane Hardy Miller z angličtiny. 

Vše jsem si prošla, vychytala drobnosti a ušila nádhernou sukni. Bude mi dělat radost ještě mnoho dalších Vánoc. Zvolila jsem dražší zahraniční látky. Jsou koukavé a strhávají na sebe pozornost. Tato technika je náročnější na přesnost, protože vše musí perfektně sedět. Rovné šití, řezání a žehlení je naprostá nutnost. 

Celé šití Stromové sukně jsem nafotila a zpracovala v přehledný postup. Vše je nachystané, můžeme společně tvořit a naučit se novou techniku na vánočním kurzu. Při tvoření se naučíme jeden blok, ze kterého se Stromová sukně skládá, ukážeme si jak blok oříznout, přišít  k dalšímu, jak sukni prošít a dokončit. Třešničkou na pomyslné dortu jsou potahované knoflíčky, ty mě úplně uchvátily. Budeme je mít pro vás na kurzu k dispozici.

Tento kurz je určený pro pokročilé švadlenky patchworkářky, samotné sešívání není složité, přesto vyžaduje zkušenosti a pečlivost. Průměr Stromové sukně je 137 cm. Na vrchní top můžete použít super krásné zahraniční látky (počítejte s cenou okolo 1200 Kč) a nebo české látky (cena je cca 600 Kč). Jako výplň jsem použila rouno a spodní látka postačí obyčejná česká.

Kurz potrvá cca 3 hodiny, proto bude nutné pro zrychlení práce předem připravit nařezané pruhy látek na dva díly Stromové sukně. Podrobný návod vám zašlu emailem po rezervaci kurzu.

Informace

  • Základní škola Bratří Čapků v Ústí nad Orlicí
  • Říjen 2018
  • Od 17:00 do cca 20:00 hod
  • Cena 750 Kč
  • Jana Bečková - lektorka