Vánoční kurz šití - Tree skirt

Tree skirt neboli Stromová sukně je překrásná ozdoba vánočního stromečku. Lze ji položit pod stojánek na stromeček nebo jím zakrýt stojánek samotný. Tento typ Stromové sukně lze vyrobit i jako sváteční ubrus na kulatý stůl. V každém případě bude ozdoba nepřehlédnutelná a slavnostní.

Cesta mé stromové sukně začala, když jsem si chtěla ušít originální vánoční výzdobu. Zalíbila se mi Stromová sukně, která je známá jako French Braid neboli Francouzské splétání. Naprosto mě nadchnul efekt velké hvězdy a stínové ladění barev. Vím, že se sešívaným patchworkem do kruhu není žádná legrace, vše musí být přesné, aby kruh seděl, a tak jsem hledala postup. U nás jsem bohužel nenašla žádné kurzy ani postup, proto jsem si přeložila originální návod od Jane Hardy Miller z angličtiny a "sukni" ušila. 

Záměrně jsem zvolila dražší zahraniční látky, které jsou koukavé a strhávají na sebe pozornost. Tato technika je náročnější na přesnost, vše by mělo hezky sedět. Rovné šití, řezání a žehlení je základem úspěchu. Ale nemusíte se bát, první sukýnka může být i malinko křivá a přesto bude nádherná a pod stromečkem si nepřesností nikdo nevšimne. 

Celé šití Stromové sukně jsem nafotila a zpracovala v přehledný postup. Při tvoření se naučíme jeden blok, ze kterého se Stromová sukně skládá, ukážeme si jak blok oříznout, přišít  k dalšímu, jak sukni prošít a dokončit. Třešničkou na pomyslné dortu jsou potahované knoflíčky, které mě úplně uchvátily. Budeme je mít pro vás na kurzu k dispozici.

Tento kurz je určený pro pokročilejší švadlenky patchworkářky, samotné sešívání není složité, jen vyžaduje zkušenosti se šicím strojem. Průměr Stromové sukně je 137 cm. Na vrchní top můžete použít krásné zahraniční látky (počítejte s cenou okolo 1200 Kč) a nebo látky české (cena je cca 600 Kč). Jako výplň jsem použila rouno a spodní látka postačí obyčejná česká (bude ležet na zemi).

Kurz potrvá cca 3 hodiny, pro zrychlení práce mějte prosím, předem připravené nařezané pruhy látek na dva díly Stromové sukně. Podrobný popis Vám zašlu emailem po rezervaci kurzu.

PS: Nemusíte se strachovat, "sukýnka" vypadá složitě, ale jak jistě víte z patchworku, je to je velmi šikovná a efektní technika 🙂

Informace

  • Od 17:00 do cca 20:00 hod
  • Základní škola Bratří Čapků
  • Ústí nad Orlicí
  • Cena 750 Kč
  • Jana Bečková - lektorka